Praktické rady a tipy pri umývaní okien

Jarné počasie a jasné slnečné svetlo nám nepochybne prezradia škody, ktoré zimný dážď a sneh napáchali na našich oknách. Už nie je také jednoduché ignorovať škvrny a šmuhy. Nastáva čas pustiť sa do mimoriadne neobľúbeného umývania okien. Pravdepodobne by sme len ťažko hľadali človeka, ktorý sa v tejto činnosti vyžíva – i keď výnimky potvrdzujú pravidlo. Dnes sme si pre vás pripravili článok, ktorý vám pomôže umývanie okien zvládnuť efektívne a najmä bez starostí.

Teplá voda a prostriedok na riad dokážu zázraky

Odhodlali ste sa umyť okná? V tom prípade začnite prípravou – vo vedre s teplou vodou nechajte rozpustiť jednu lyžicu prostriedku na riad. Týmto spôsobom perfektne odstránite najhoršiu nečistotu. Odkladali ste čistenie okien dlhý čas a teraz vám hrozí umývanie okien v mraze? I to sa dá vyriešiť – pridajte do tejto zmesi lyžičku nemrznúcej kvapaliny. Okná sa vám budú umývať i leštiť o niečo lepšie, aj keď umývanie v chladnom počasí neodporúčame.

Dôležitá je technika, nie chemické prostriedky

Možno ste si už v minulosti všimli profesionálnych umývačov okien, ktorým ide práca jednoducho od ruky. Pravdou je, že základom úspechu pri umývaní okien je gumová stierka a nie čistiace prostriedky. Pri umývaní okien by ste nemali siahnuť po agresívnych čističoch, pretože po nich môžu ostať odolné zvyšky, ktoré už neodstránite. Ekologické čističe sú v tomto momente lepšou voľbou. Ich jednoduché zloženie je šetrné voči rámom i samotnému sklu okien.

Pomôcť môžu i tablety do umývačky riadu

Bojujete s leštením a poznáte starú radu s octom? Dnes už je táto cesta dávno prekonaná – máme však pre vás iné odporúčanie. Využite tablety do umývačky riadu. Nechajte jednu tabletu vyšumieť vo vedre s vodou a následne zmes použite v kombinácii so stierkou, o ktorej hovoríme v predchádzajúcom bode.

Umývanie okien sa naozaj nemusí premeniť na nočnú moru, ak máte po ruke správnych pomocníkov. Rozhodne nie je potrebné investovať do drahých čističov a už vôbec nie do agresívnych chemických prostriedkov. Bežne dostupné produkty vám dokážu pomôcť naozaj efektívne. Ak potrebujete poradiť s umývaním okien, neváhajte nás kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *