5 tipov, ako efektívne vyčistiť kúpeľňu

Ak by sme sa zamysleli nad tým, ktorá miestnosť v našom dome vyžaduje najviac starostlivosti, o prvé miesto by veľmi zúrivo bojovali kuchyňa a kúpeľňa. Čistenie kúpeľne sa môže zmeniť na nočnú moru, ak neviete ako na to. Dnes sme si pre vás pripravili 5 tipov, ktoré vás prevedú efektívnym čistením kúpeľne.

Trieďte a organizujte

Každý z nás má v kúpeľni produkty, ktoré už nejaký čas nepoužil. Prázdne alebo poloplné krabičky od sprchových gélov, mydiel a dekoratívnych produktov. Ak chcete čistiť kúpeľňu efektívne, všetko pretrieďte. Nepotrebné veci vyhoďte a tie, ktoré ostanú, umiestnite do úložných boxov a košíkov udržujúcich poriadok.

Prach a pavučiny nedostanú žiadnu šancu

Odstráňte pavučiny, ktoré sa nachádzajú v rohoch. Nezabúdajte, že na prvý pohľad nemusia byť viditeľné. Zamerajte sa na všetky miesta vo vašej kúpeľni – žiadny povrch nesmie uniknúť vášmu zraku. Pretriedené skrinky a ďalšie úložné priestory si tiež zaslúžia svoju dávku pozornosti. Vyčistite každý kút.

Viacúčelové čistiace prostriedky sú stávkou na istotu

Dnes už je možné získať viacúčelové prostriedky i v ekologickom prevedení, ktoré neobsahuje agresívne chemické látky, napríklad veľmi účinná je sóda bikarbóna s octom. Zamerajte sa na čistenie vane, umývadla a toalety. Vašej pozornosti by nemali uniknúť ani vodovodné batérie, na ktorých sa často usádza vodný kameň. Vyčistite každú plochu a nezabudnite ani na dvere sprchového kútu. Na záver odporúčame vyleštiť i obklady, na ktorých sa často zachytávajú usadeniny.

Zacielené na podlahu

Koberčeky v kúpeľni predstavujú raj pre rôzne druhy baktérií a plesní. Aby ste zabránili ich množeniu, operte ich a nechajte voľne vyschnúť. Okrem toho podlahu pretrite prostriedkom na čistenie, ktorý vám pomôže odstrániť všetkých nepozvaných návštevníkov.

Vysajte a vyneste smeti

Vysávač vám pomôže perfektne odstrániť všetky drobné prachové častice i vlasy. Mať malý príručný vysávač vždy na dosah je v prípade kúpeľne neoceniteľné, pretože môžete vyčistiť i ťažko dostupné miesta. Na záver celého upratovania vyneste smeti.

Čistenie kúpeľne nemusí byť tak náročné, ako sa na prvý pohľad zdá. S naším šikovným sprievodcom ho zvládnete jednoducho. Ak potrebujete poradiť s čistením kúpeľne, alebo sa opýtať na najvhodnejší čistiaci prostriedok podľa našich skúseností, neváhajte nás kontaktovať.

Názor k “5 tipov, ako efektívne vyčistiť kúpeľňu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *